Szymon Suska szósty na Mistrzostwach Polski

Szymon Suska ze Stowarzyszenia Szachistów Szachpol w Łukowie ma pięć i pół lat a już odnosi pierwsze sukcesy w turniejach szachowych.

Szymek chodzi do przedszkola Nr 7 w Łukowie, szachy dostał na czwarte urodziny i prezent ten okazał się „strzałem w 10”, tata nauczył go grać
( razem z Szymkiem uczyła się grać mama ale już dawno Szymon ją ogrywa). Gra w szachy stała się świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym.

Na pierwszy turniej szachowy Szymek pojechał w wieku niespełna pięciu lat. Wygrał dwie partie z dziewięciu, zdobywając tytuł najmłodszego zawodnika turnieju.

Fascynacja grą w szachy sprawiła że zaczęliśmy jeździć po różnych turniejach szachowych, gdzie Szymon może zmierzyć swoje umiejętności z innymi szachistami oraz poznać kolegów z podobnymi zainteresowaniami.

Gra w szachy nie przeszkadza mu w rozwijaniu innych zainteresowań takich jak piłka nożna, karate, podróże.

Od połowy kwietnia Szymek przynależy do Stowarzyszenia Szachistów Szachpol w Łukowie, gdzie pod okiem mistrza krajowego Piotra Piwowarczyka szlifuje umiejętności gry w szachy.

 

W dniach 26 – 29 maja odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 6 w szachach, brało w nich udział 35 chłopców. Szymon ostatecznie wywalczył szóste miejsce.

To nie jedyne osiągnięcie….

Szymon brał udział w Mistrzostwach Polski chłopców do lat 8 w dniach 29.04- 03.05. 2016 w Poroninie, gdzie wśród 96 szachistów zajął 63 miejsce. W odrębnej klasyfikacji chłopców sześcioletnich Szymon uplasował się na miejscu drugim.

Na tych mistrzostwach zdobył IV kategorię szachową

3 miejsce w Szachowych Międzynarodowych Mistrzostwach Najmłodszych Turniej do lat 6 w PORONINIE 03. 05 – 06.05.2016

2 miejsce w XV Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów 14.05.2016 w kategorii do lat 10

2 miejsce w XXI TURNIEJU SZACHOWYM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY do 8 lat Warszawa Bielany 15.05.2016

2 miejsce na III Mistrzostwach Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach pod Patronatem Burmistrza 21.05.2016- kategoria młodzicy do lat 8