I Rajd 3-Majowy w Łukowie

28 kwietnia odbył się I Rajd 3-Majowy Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Łukowskiego zorganizowany wspólnie przez Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie oraz Starostwo Powiatowe w Łukowie. Rajd zorganizowany został w związku z 225. Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

O godzinie 8.15, po zbiórce, uczestnicy Rajdu zostali przetransportowani autokarami do Leśniczówki Dąbrówka koło Gręzówki, która była punktem początkowym przemarszu. Następnie cała grupa udała się pod pomnik ks. Stanisława Brzóski, gdzie nastąpiło oficjalne przywitanie, podczas którego nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 - Panowie Artur Rokicki i Michał Świder przybliżyli historię uchwalenia konstytucji 3 maja, historię rezerwatu Jata oraz bohaterów, którzy walczyli w nim podczas powstania styczniowego oraz drugiej wojny światowej.

Po pamiątkowych zdjęciach nastąpił wymarsz na dziesięciokilometrową trasę w kierunku wiaty „Ostoja” w Żdżarach. Po dotarciu do celu na uczestników czekały kiełbaski z ogniska i grilla, ciepłe napoje, przekąski oraz inne kulinarne atrakcje. Po dłuższej chwili biwakowania przy ognisku, młodzież została zaangażowana do wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych. Finał marszu swoją obecnością uświetnili Wicestarosta Pan Włodzimierz Wolski, Sekretarz Powiatu Pan Jerzy Siwiec, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łuków Pan Grzegorz Uss oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie Pani Anna Pietrzak, którzy wręczyli pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa wszystkim szkołom, które wzięły w nim udział. W swoich przemówieniach organizatorzy zapowiadali kolejne edycje Rajdu, w celu popularyzowania historii Polski i regionu.